Ev satın almak isteyen müşteriler öncelikle ofislerimize iştirak ettikleri andan itibaren satış yetkilileri ile kendilerine uygun konut seçimi ve şartları hakkında bilgilendirilebilirler.
Şirketimiz Konut lacak olan tüm müşterilerine sahip olmak istedikleri yaşam şekli konusunda bilgiler aktarılır ve uygun konut projeleri tavsiyesi verilir. Beğenilen konutun detay bilgileri ve ödeme koşulları, vergileri detaylı bir şekilde anlatıldıktan sonra konut satış işlemine başlanır. Yabancı müşterilere avukat tutması konusunda tavsiye verilir. KKTC ve TC vatandaşı dışındaki diğer alıcılar İçişleri bakanlığından KKTC’de konut alım izni için başvurmaları gerekmektedir. Gerekli hukuki süreci avukatla yürütmeleri en sağlıklı şekildir.

Konut alımlarında şirketimiz esnek ödeme koşulları ile her bir müşterisine eşit yaklaşmaktadır. Peşin ödemelerde kolaylıklar, uzun vadeli ödeme seçenekleri hakkında bilgi istemeniz tavsiye olunur. Anlaşma yapıldıktan itibaren, kontratta yazan hükümlere uyulması gerekmektedir. Sözleşmenin tüm hükümlerine uyulup, ödemelerin de ( tüm vergiler, aidatlar dahil) bir tamam yapılması durumunda müşteriye koçan devri yapılır. Ev alırken Merkez ofisimize bizzat başvurmanız, sözleşme imzalamak içinse kimlik kartı veya pasaportunuzun yanınızda bulundurmanız yeterlidir.

VERGİLER
Pul Ücreti (%0.5) Pul ücreti vergi Dairesine ödenmektedir. Şu anki yasaya göre Kontrat Fiyatı üzerinden %0.5 olan   Pul Ücreti kontrat imzalanmasından itibaren 21 gün içerisinde ödenmelidir. 21 günlük sürenin geçmesi halinde ise ücret %1.5 olarak ödenmek zorundadır.
Tapu Devir Masrafı(%3 or %6)Tapu Devir Masrafı, Tapu Devri yapılacağı zaman Kuzey Kıbrıs Tapu Dairesine ödenmektedir. Şahısın ilk malı olması durumunda indirimli olarak %3 olan vergi ( Yabancılar için geçerli değildir.), indirim hakkını kullanmış olan tüm şahıslar için %6 olarak ödenmektadir. KDV(%5)Vergi Dairesine ödenen Katma Değer Vergisi evin değeri üzerinden %5 olup, yeni düzenlenen yasa uyarınca ev teslim tarihinden önce ödenme zorunluluğu vardır.
Stopaj Vergisi (%4)Stopaj vergisi yeni yasa düzenlemesi uyarınca %4 olup vergi dairesine ödenmektedir.
Not : K.K.T.C vatandaşı olmayan kimseler kişi başına 1 ev veya en fazla 5 dönüm büyüklüğünde arazi alma hakkına sahiptirler. Evli çiftler 1 kişi olarak kabul edilir, ancak soyisimleri farklı ise 2 ayrı mal alma hakları olabilir. Yabancı uyruklu müşterilerin KKTC hükümetinden emlak satın alabilmeleri için Emlak alım izni çıkartmaları gerekmektedir. Bu prosedürü KKTC kanunlarını iyi bilen yerli bir avukatla anlaşarak 12-15 ay içerisinde izin alınabilir. Yerli avukatlar bu işlem için £1000 -£1500 arasında ücretler talep etmektedirler.